Kompromiss siseruumi õhukvaliteedi ja elektriarve vahel

Valdav enamus inimestest veedab 80% oma ajast siseruumides (kodus, tööl). Selleks, et tagada mugav olemine, peame ruumides tagama ka kvaliteetse sisekliima, mille aluseks on piisav õhuvahetus ja tolmuosakeste eemaldamine ehk filtreerimine.

Erinevate uuringute andmetel on siseruumide õhus kahjulike ühendite osakaal 5-10 korda kõrgem kui välisõhus. Peamiseks põhjuseks on CO2 (keskmiselt 18g CO2 tunnis eraldub õhku inimese hingamisel) ja lenduvate orgaaniliste ühendite nagu benseen ja formaldehüüd olemasolu. Halb õhukvaliteet on otseselt seotud paljude terviseriskidega nagu näiteks südame veresoonkonna- ja hingamisteede haigused. Sellest tulenevalt on õhu filtreerimine nii kodus kui tööl rahva tervise seisukohalt hädavajalik.

Korralikult hooldatud ventilatsioonisüsteemid tagavad ruumides piisava õhuvahetuse.

Igal asjal on oma hind, samamoodi ka heal siseruumi õhukvaliteedil. Õhu filtreerimine moodustab hinnanguliselt 30% ventilatsioonisüsteemi energiatarbimisest. Mustunud filter ei ole võimaline läbi laskma vajalikul hulgal õhku ja suurenenud takistuse tulemusena tarbib ventilatsiooniseade ka oluliselt rohkem elektrit.

Selleks, et tagada tervislik sisekliima ja hoida kokku elektriarvetelt, soovitame vahetada ventilatsioonifiltreid vähemalt 2x aastas!