Viis märki, mis ennustavad vajadust õhufiltreid vahetada

Õhufiltrite regulaarne vahetamine on oluline mitmel põhjusel ja ideaalis tuleks filtrite vahetamise aega hoolikalt jälgida. Kui seda mitte teha, annab filtrite vahetamise vajadus endast märku märksa ebameeldivamal moel. Siin on viis ilmingut, millele tuleks viivitamatult reageerida.

Kurnatus, peavalud, gripilaadsed sümptomid

Kõige halvem on õhufiltrite vahetamisel juhinduda ruumis viibijate tervise halvenemisest. Kui filtrid jäävad liiga kauaks vahetamata, juhtub see aga täiesti kindlasti.

Levinuim mure seoses halvasti ventileeritud õhuga on väsimuse ja kurnatuse tunne, mis tekib sellest, et õhus on liiga suur CO² sisaldus. Kui kellelgi pereliikmeist on pikema toas viibimise järel kehv olla, siis võivad põhjuseks olla ummistunud õhufiltrid, mis ei lase õhul piisavalt vabalt ringelda ja piisavas koguses hapnikul peale liikuda.

Halvast õhust võivad anda märku ka pidev nohu, silmade kipitamine ja peavalu, mis õues viibides taanduvad. Et mitte oma organismi kurnata, on mõistlik filtrid õigel ajal ära vahetada ja nautida head enesetunnet 24/7.

Ruumidesse on tekkinud ebameeldiv lõhn

Ebameeldivaid aroome tekitavad sageli bakterid ja hallitusseene eosed. Töökorras ja tõhus filter suudab need õhust edukalt eemaldada, aga kui filter on ummistunud, jäävad need õhku ringlema ja põhjustavad ebameeldiva lõhna teket. Pikemal ruumis viibimisel harjud sellega ära, kuid kui tunned äsja õuest tulnuna toas võõrast lõhna, siis võib see tingitud olla just vajadusest õhufiltreid vahetada. 

Avastad hallituse

Päris hull on asi juhul, kui koju on hakanud tekkima silmnähtav hallitus. See on tihedalt seotud nii hallitusseene eoste kui tavalisest niiskema õhuga. Ummistunud filtri tõttu ei suuda ventilatsioonisüsteem õhust üleliigset niiskust eemaldada. Niiske õhk on aga hallitusele ideaalne kasvulava. Teatud tüüpi hallitus on tervisele ohtlik, mistõttu on kindlam ja tuntavalt meeldivam, kui hallituse tekkimist vältida.

Toas on tavalisest rohkem tolmu

Kuna õhufiltrid püüavad õhust kinni ka selle tüütu ja tülika tolmu, mis mööblile ja teistele pindadele koguneb, märkab iga puhtusesõber kiirelt, kui tekib vajadus tavalisest sagedamini tolmu võtta. Selle asemel et tolm kokku koguda, paneb efektiivsuse kaotanud ventilatsioonisüsteem selle veelgi hoogsamalt toas ringlema. Tihemini koristada või tolmu sisse hingata ei soovi ju keegi!

Elektritarbimine suureneb

Suurem elektritarbimine ei ole lihtsalt tüütu, vaid võib endaga kaasa tuua ka tuntavalt suurema väljamineku. Kui sul on kodus elektri börsipakett, siis ei pruugi summa ise kohe suurenenud elektritarbest kõneledagi, kuid kui vaatad arvelt elektri tarbimist kilovattides, on muutused lihtsamini tuvastatavad. Võrdle tarvet näiteks möödunud aasta sama kuuga.

Kui õhufilter on ummistunud, hakkavad uued ja targad ventilatsiooniseadmed võimsamini tööle, lootes nii ummistunud filtrit kompenseerida. See toobki kaasa suurema energia tarbimise ja tegelikult ka seadme koormamise. Igal juhul tuleb nii rahakotile kui ventilatsioonisüsteemi töökorras hoidmisele kasuks, kui filtrid saavad õigel ajal vahetatud ning õhk vabalt liikuda.

Jäta mäletamine Kodufiltrite hooleks

Filtrite õigeaegset vahetamist aitavad mõnikord meeles hoida seadmed ise. Näiteks võib aparaat olla varustatud väikse tulukesega, mis põlema süttib, kui viimasest vahetusest on teatud aeg möödas. Eriti moodsad masinad võivad isegi telefonile vastava SMSi saata. Ent kõik seadmed nii nutikad ei ole ja ka tulukest ei pruugi alati märgata.

Et õhufiltrite vahetamine ei ununeks, pakume oma klientidele mugavat püsitellimuse vormistamise võimalust. Püsitellimusega saad ise ära määrata, kas soovid filtrid välja vahetada iga kuue või 12 kuu tagant. Kui õige aeg käes, anname sulle sellest teada ja saadame filtrid mugavalt pakiautomaati.

Püsitellimuse kohta saad lähemalt lugeda SIIT.